Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

Jess

Jess
Plemeno: sheltie
Chovatel: Dagmar Semerádová
Narozen: 24. 07. 2002
† 15. 11. 2008
Otec: Atrej z Josefovské pevnosti
Matka: Amalie Black z Alminy ohrady
Zbarvení: zlatá
Výška: 39,5 cm
Výstavy: výborná

Dva roky po Nelče v době, kdy už jsem byla v Praze, jsem si pořídila zlatého pejska - původně do chovu a na výstavy. Jak jsem byla naivní, když jsem si myslela, že všechny šeltie jsou bezproblémové, klidné, hodné a nicneničící. Jasně, byl to Jess, kdo mě vyvedl z toho kolosálního omylu. Za první rok bylo zničeno několik nabíječek, dva telefony, PDA, Nelčin zánovní pelíšek. I ohlodané dřevěné schůdky do postele v patře, poškrábané lino a okousané nohy židlí hovořily jasně - v bytě je pes. Zbytkem zničených věcí nemá smysl se zabývat - to jsou už jen zanedbatelné drobnosti. To, co se mu dostalo do zubů, už zkrátka nikdy nebylo funkční.

Na druhou stranu nikdy nebyl tak rezervovaný k cizím lidem jako Nela. Přes svou přítulnost to byl ale pes obranář - při nočním venčení vždycky štěkal a bránil mě jak zbavený smyslů, když šel kolem někdo, kdo se mu nelíbil…ne, že by na něj nestačilo zadupat :)

Z Jesse se nikdy nestal šampion ani nijak zvlášť výstavně úspěšný pes, zato mu už nikdy nikdo nevezme jeho prvenství ve složení ZVOP - zkoušky vloh ovčáckého psa. Jess byl první, a po dlouhou dobu jedinou, šeltií v republice, která má ZVOP. Po čase svoje vlohy začal využívat u nových majitelů. Ze zdravotních důvodů jsem se ho bohužel musela vzdát - byl u jedněch hodných lidí ve východních Čechách, kde měl to, co jsem mu nikdy nemohla v centru Prahy dát - volnost, zahrádku a stádečko, které mohl pást.

V parku jsme byli vždycky největší oblíbenci - Nela pro svou poslušnost a rezervovanost, Jess pro ty svoje lumpárny a přátelskou povahu. Ty dvě bestie prostě odjakživa vypadaly jako andílci a nikdo mi nevěřil, čeho všeho jsou schopní :)