Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

mrňavka - prenatální deníček

2. měsíc
(4+4 tt až 8+6 tt, tedy 07. 12. - 06. 01.)

15. 12. 2008 Konečně mamince došlo, že asi něco není v pořádku, počůrala kouzelný papírek a já, mrňavka, jí mohla dát dvěma čárkami finálně vědět o své existenci. Tatínek se radoval, ale maminka cosi blekotala o ne úplně nejlepším načasování. Za to jsem ji krutě ztrestala týdenními střevními potížemi - to by bylo, aby nepřestala hloupě prskat.
18. 12. 2008 Dnes jsme šly s maminkou na návštěvu za nějakým cizím chlapíkem, no to teda nevím, nevím, co na to tatínek. Jednoho by z něj až pojal děs, jak byl zvláštní - celý v bílém… Brrrrr. Mamince řekl, že „to“ už je pěkný, má to 6 mm a slyší i srdeční ozvy. To by mě vážně zajímalo, o čem to mluvili. Oni si snad od něj naši hodlají koupit dalšího psa!
24. 12. 2008 Poslední týden maminka děsně vyšilovala, mluvila o nějakém pečení a uklízení. Dnes si konečně dala pohov a oznámili dědovi, prababičce a strejdovi, že očekávají přírůstek. No to se mi zdá, oni to s tím psem snad myslí vážně…
28. 12. 2008 Maminka si pořád stěžuje, že nemůže jídlo ani vidět. A protože je hypochondr, tak si taky stěžuje na bolesti kyčlí a zad. Dnes tu byl děda a konečně se našel jeden inteligentní člověk, který jí vysvětlil, proč jí ty klouby bolí - když se pořádně nenají a já mám hlad jak vlk, co mi zbývá jiného, než jí okusovat chrupavky a kosti?
31. 12. 2008 Tak už o tom přírůstku řekli i zbylým příbuzným. Fakt nechápu, že s tím dělají takové cavyky a o to víc nechápu všeobecné nadšení a slzy dojetí. Co je jako na štěkajícím čtyřnožci tak dojemného?

3. měsíc
(9+0 tt až 13+2 tt, tedy 07. 01. - 06. 02.)

10. 01. 2009 Naši jsou v posledních dnech poměrně dost poťouchlí - v nějaké knížce našli fotku s textem a prý že to je celá Nelinka za dva roky. Moc tomu nerozumím, skoro mi to přišlo jako menší útok proti mně, no posuďte sami…
19. 01. 2009 Dnes jsme byly s mamkou opět za bílopláštníkem. Prý jsem o chlup větší, než bych měla být a vše se vyvíjí v pořádku. No jasně, tak to ne o psovi, ale o mně všem vyprávěli!
25. 01. 2009 Maminčiny chutě pomalu, leč jistě, překročily hranice zdravého rozumu a chápání - kuřecí vývar zapíjí jahodovým džusem nebo se po sardinkách dodlábne rybízovým nanukem a pak ještě šmejdí v lednici. Pevně doufám, že co se stravování týká, budu po tatínkovi!
29. 01. 2009 Ještě, že tu byla teta Helča, jinak bych snad byla až do porodu beze jména! Teta to vzala do svých rukou a četla našim jednotlivá jména z kalendáře - shodli se jen na dvou klučičích a jednom holčičím, ale drží si je v tajnosti a důvěrně mi říkají Alfons, Hynek nebo Jarmila.

4. měsíc
(13+3 tt až 17+5 tt, tedy 07. 02. - 09. 03.)

09. 02. 2009 Jely jsme s maminkou přes půl Prahy - prý kvůli vyšetřením na nějaký syndrom, moc jsem tomu nerozuměla, ale zjednodušeně prý chtěli zjistit, jestli jsem normální. Jsem zvědavá, jestli mi někdo někdy objasní, jak bych asi tak mohla být normální, když jsem našich?! Doma ještě mluvili o nějakém ultrazvuku a focení, ale vůbec mě neupozornili, kdy mám říct „sýýýýýýr“, takže jsem nemohla ukázat svůj zářivý úsměv! Po tom ultracosi maminka všude vykládala, že prý jsem sebou pořád šila - no ta má teda nápady, copak tady mám Singrovku??
11. 02. 2009 Chachá, dnes byla maminka u zubaře. A jak se bála, posera jedna! A jak jsem tak slyšela, do porodu tam musí ještě jednou. To má za to, že mě minule při tom focení včas neupozornila, kdy se mám usmívat.
17. 02. 2009 Tatínek v poslední dobou čím dál častěji prohlašuje, že kilo nadbytečného, leč správně uloženého tuku, vůbec není na škodu. To asi nemyslel tuky na zadku, co?
22. 02. 2009 Maminka téměř upadá do kómatu, když na ni promluví někdo, kdo si náhodou ráno zapomněl vyčistit zuby nebo nezná vymoženosti moderní doby, jako je antiperspirant. Ostatně pořád očuchává i čerstvě koupené maso, jestli náhodou není „jeté“ a vůbec - věčně si stěžuje, že někde něco smrdí. Občas dokonce zaslechnu tatínka, jak si sám pro sebe mrmlá cosi o tom, že prý „doufám, že tě to po porodu přejde“.
02. 03. 2009 Není nad to mít prudce vtipné rodiče, ale to určitě všichni znáte… Dnes byla zase maminka u bílopláštníka, ale než se k němu dostala, musela si ještě chvíli požvatlat se sestřičkou, drbna jedna. Povídali si o váze (hi, hi, hi, už má 3 kila nahoře), chutích (no a ty teda maminka má!) a tak. Když se pak sestřička zeptala, jestli se jí nezačaly dělat otoky, bez váhání odpověděla, že jo, že prý má jeden na břichu. No uznejte, neměla bych se urazit?
03. 03. 2009 Mám neuvěřitelně šikovného tatínka - drtivou většinu věcí doma si dělá svépomocí. Jak říkám - chodící šikovnost. Jen ten nedávno předělaný krb se mu trochu vymknul… Maminka se k němu šla dnes nahřát a shora na ní spadla taková pěkná železná pětikilová mřížka - a rovnou na hlavu. Aspoň má konečně odůvodnění, proč je tak praštěná.
04. 03. 2009 Tak jsem byla večer s maminkou a strejdou Láďou na salse. Maminka pořád říká, že prý si to musí užít, dokud může… No bóže, ta nadělá kvůli jednomu miminu. Strejda teda ze začátku trochu drze mamince říkal, že si s ní nebude dělat ostudu, že už na ní těhotenství začíná být vidět a někdo by si mohl myslet, že jsem jeho (ne, že by to nebyl sympaťák, ale to je to poslední, co by mi scházelo), ale nakonec se nad ní smiloval a vyrazili. Protože ale s hloupými narážkami nepřestal ani večer, maminka ho krutě ztrestala. Při jedné figuře, kdy se strejda musel sehnout a otočit se pod mamčinýma rukama, dostal loktem přímo do ledvin. Prý že nevděk světem vládne - že se snažil co nejvíc vyhnout břichu, aby nedostal ode mě nakopáno do hlavy, a nakonec dostane od mamky do ledvin.
06. 03. 2009 Dneska se mnou byli naši zase u bílopláštníka, ale tentokrát jsem nešla do ordinace jen s maminkou, ale šli jsme tam všichni tři. Tatínek se nejdřív snažil ukázat své znalosti anatomie a hrdě prohlásil, že vidí na monitoru maminčina střeva, takže ho pan doktor musel lehce poopravit, že je těsně vedle, neb to na monitoru je placenta. Maminka zase ukázala, jak je nevděčná - minule se jí zdálo, že se moc vrtím a dnes, když jsem si zrovinka mimořádně na vteřinku schrupla, se jí zase zdálo, že jsem nějak moc v klidu. No a nakonec se tatínek jen tak nenápadně zeptal, jestli už náááhodou bílopláštník nepozná, co že to jsem zač. Bílopláštník rejdil mamince po břichu, lovil a hledal…no to je přeci pochopitelné, že se nebudu ukazovat každému na požádání! No ale nakonec bílopláštník nepotvrdil tatínkovy řeči, který úplně jasně viděl, že jsem kluk (no on si snad vážně myslel, že ta pupečníková šňůra je můj pindík!!!). Ne, ne, ne, dědo…fubtálista ze mě asi nebude… Ale vzhledem k tomu, že jistotu teda bílopláštník neměl, že maminka je přesvědčená, že jsem holčička, tatínek ví na 100%, že jsem chlapeček, jeden děda chce kluka čutálistu a druhej děda říká, že chce holku, že kluků už bylo dost…asi je budu ještě nějaký ten týden napínat…
09. 03. 2009 Protože je prý kulturní vzdělávání důležité, vzali mě naši do divadla. Povídali něco o nějakém klasikovi, nějaký Čech nebo Čechov nebo jak… no prý je to rus, tak jsem z toho zmatená. Každopádně když po sobě začali herci střílet, při prvním výstřelu jsem si lehce cvrkla do plodovky, ale pšššššt!

5. měsíc
(17+6 tt až 22+1 tt, tedy 10. 03. - 09. 04.)

11. 03. 2009 Dneska jen v krátkosti, jsem dotčená a uražená. Naši si totiž oblíbili jeden vtípek a vypráví ho každému na potkání:
Dvě těhotný ženský pletou svetříky…
První povídá: „Doufám, že to bude holčička. Už mám jen růžovou vlnu…“
Druhá povídá: „Doufám, že to bude kripl. Zkurvila sem rukáv…“
15. 03. 2009 Strejda Láďa si prostě nedá pokoj. Dnes se domlouvali s maminkou, že by zase někdy zašli na salsu a on se ptal, jestli už naši vědí, co že vlastně budu zač. Když se dozvěděl, že to vypadá spíš na holku, začal se radovat - že prý tancovat ve třech s chlapem by nerad a hlavně - že až bude mít maminka na stará kolena v háji kyčle, bude mít s kým tancovat. Jen nechápu, proč se zase maminka tak vztekala, vždyť sama říkala, že budu tanečnice po ní… No, asi ji rozčílilo, že jí strejda řekl, že za pár týdnů už s ní tancovat nebude, že prý „kdo to má pořád obíhat“.
17. 03. 2009 Dneska večer naši seděli, oba ruce položené na mém luxusním 3+1 a zkoumali, jestli to, co začíná být na mamčině břiše cítit, jsem já nebo je to jen pozůstatek po čočce. Tak já už teda fakt nevím, jak moc mám kopat, aby jim došlo, že to jsem opravdu JÁ!
19. 03. 2009 Maminka čím dál častěji říká, že pomalu začíná růst do všech světových stran, a že asi bude muset pomalu začít přece jen obměnit šatník…z velikosti XS aspoň na S. Za těch 19 týdnů, co to spolu válčíme, přibrala 3,5 kila. Včera byla se strejdou Láďou na salse (zřejmě naposledy, strejda pak na mamčiny náznaky, že by ještě před porodem mohli zajít, řekl, že leda tak na kafe). Tadyten strejda si nedá pokoj, nenechavec. Pořád hledá nové a nové způsoby, jak maminku vytočit - tentokrát to ovšem vypiloval k dokonalosti. Změřil si mamku od brady po břicho a vypadlo z něj jenom „Ty bláho, kdes to vzala? Kolik tě to stálo, to asi muselo bejt drahý, co?“. No je k tomu potřeba něco dodávat? Snad jen to, že tatínek si tedy rozhodně nestěžuje ;)
23. 03. 2009 Zase bílopláštník. Nevím, nevím, tak se mi zdá, že se s ním maminka vídá podezřele často, asi to budu muset naprášit tatínkovi. Copak se takhle chová slušná matka od rodiny? Bílopláštník opět vtipkoval na téma maminčiny váhy…uznávám, je to tak trochu chcípáček… Ne bílopláštník, maminka!
24. 03. 2009 Maminka dnes prohlásila, že tam dole mám asi diskotéku. To zas bylo řečí…sama si chodí se strejdou na salsu, ale já si základní krok trénovat nemůžu! No je na tom světě vůbec nějaká spravedlnost?!
27. 03. 2009 Dnes se maminka zase docela nehorázně přežrala. I tatínek (a to už je co říct!!) prohlásil, že TOHLE by teda nedal ani on. Začala jednou palačinkou - jen tak na chuť. Pak si šla ale udělat ještě druhou a ta třetí na sebe nenechala dlouho čekat. A nemyslete si, že se nějak ochuzovala a šidila… všechny tři byly k prasknutí narvané ovocem a zmrzlinou, na ně si dala šlehačku a posypala to kakaem. Jenže jak se nacpala, palačinky mě začaly lehce utiskovat, tak jsem jí uštědřila pořádný kopanec, aby nezapomínala, že jíst má často a po malých dávkách, nikoli často a k prasknutí!
02. 04. 2009 Tatínek poslední dobou chodí a potutelně se usmívá. Při tom se dívá mamince na břicho a tiše a nenápadně říká „To jsem zvědavej, jak to všechno chce tou malou dírkou prolézt ven :)))“. Jinak pomalu a jistě zjišťuji, že je na mě zatím maminka krátká a všechno to kopání mi prochází, takže sem tam zkouším přidat na intenzitě. No - v případě nouze si cestu ven prokopnu břichem, jen ne potřeba si to řádně natrénovat!
04. 04. 2009 Jo jo, je to bezva mít maminku idealistku a optimistku. Na víkend jsme vyrazili na chatičku. Což o to, nápad to byl dobrý, místo je to pěkné, spousta procházek…jen by měl někdo konečně vysvětlit mamince, že ve 21. týdnu těhotenství se už ale opravdu nemůže vejít do kalhot, které nosila před půl rokem! Jinak neustále probíhají dohady, zda bude na Velikonoční pondělí maminka zbita nebo ne. Prý, že pokud bych byla TEN mrňavka, tak by se jí asi Velikonoce letos vyhnuly. Takže maminka doufala, že na ultracosi půjde až po Velikonocích. Ale chyba lávky - tohle úterý už prý bude jasno a hned budeme vědět, jestli dostane vejbuch nebo ne.
07. 04. 2009 Naši byli napnutí jak kšandy, tak jsem usoudila, že bylo dost tajnůstkaření a odhalila jsem jim své životní tajemství. Tatínek zřejmě s konečnou platností pochopil, že kluk už se ze mě asi fakt vyklubat nestihne. Cestou domů prohodil s potutelným úsměvem cosi o tom, že prý je „pěknej nýmand“, ale že napodruhé se mu ten kluk podaří. O maminku se pokoušely mrákoty a já doteď nechápu, co tím chtěl básník říct…

6. měsíc
(22+2 tt až 26+4 tt, tedy 10. 04. - 10. 05.)

12. 04. 2009 Neuvěřitelné, jak je ta moje maminka líná. Chápu, že to není žádná hitparáda každou noc vstávat na záchod. Ale že si usmyslí, že to vydrží až do rána a nebude vstávat…to je nápad. Tak jsem jí uštědřila tři kopance do močáku a skoro to vypadalo, že na ten záchod ani nedoběhne. To by tak hrálo…jen ať si uvědomí, že JÁ jsem osobnost a rozhodně se tu nenechám utiskovat ničím zbytečně větším, než by to muselo být!
14. 04. 2009 Tak mám za sebou první Velikonoce. Musím říct - zatím dobrý. Za mě to schytala maminka, a aby to těm dvěma štěknám nebylo líto, tatínek naběhnul i na ně. No to jste měli vidět, jak se tvářily…a myslím všechny tři, maminku nevyjímaje.
18. 04. 2009 Ta malá chlupatá potvora, to bude taky pěkný dílko… tatínek se včera vracel domů a jen tak pro kontrolu se podíval oknem, kde že ta malá je… No kde by byla? Válela se na ovčích kůžích na gauči, s hlavičkou opřenou o čerstvě vyprané prádlo. Myslel si, že ji tam ještě načapá, tak potichu odemykal a otvíral, ale chlupatice ho slyšela a než otevřel, stála s vrtícím ocmáskem za dveřmi s pohledem „já nic, já muzikant“. No to se mám na co těšit…
23. 04. 2009 Ach ti rodiče, pořád si na něco stěžují. Nechápu, co mamince tolik vadí na tom, že když si jde v noci lehnout a spát, chci si JÁ zrovna hrát a mám nejvíc energie na kopání a jiné lotroviny?
28. 04. 2009 Tak mi večer maminka poslala do bříška hrozny vína, teda mimina, to vám povím… to je slast. Ovšem ty sardinky s cibulí, co tam poslala vzápětí, ty si teda vážně mohla odpustit.
04. 05. 2009 Maminka se nadobro zbláznila. Evidentně se rozhodla, že ze mě udělá malého kynologa, takže hodlá poslat přihlášku na dogtrekking. Hmmm, tak to by byla moje první kynologická akce. Myslím, že ji budu muset pořádně poškádlit, aby ji takovéhle nápady přešly. Doufám, že se tatínkovi podaří vysvětlit jí, že v sedmém nebo osmém měsíci to asi nebude to pravé ořechové. A navíc - já a kynolog! I když… občas si velká černá opře hlavu mamince o bříško a hezky mě zahřívá… ona ta kynologie možná bude mít přece jenom něco do sebe.
05. 05. 2009 Dnes jsme měli malou rodinnou domácí oslavu - zaprvé tatínek zase o rok zestárnul a přibyly mu další šedivé vlasy (tedy jestli se stárnutí poznává podle šedin, stárne tatínek čím dál rychleji!) a za druhé dnes maminku poprvé pustil nějaký mladík v tramvaji sednout. Maminka se cítila lehce dotčená, ale co si budeme namlouvat…když ji chlapec viděl a odhadnul váhu jejího panděra, patrně nechtěl riskovat, že by na něj mohla všechna ta kila spadnout.
09. 05. 2009 Tak je všechno vyřešeno. Dogtrekking nebude, tatínek se raduje, že to maminka konečně pochopila. Včera a dnes jsme si udělali procházky po Českém Švýcarsku, včera cca 12 km, dnes 21 km a nutno říct, že maminka do kopců docela pěkně funěla, vlekla se kdesi vzadu a večer říkala, že nikdy netušila, kolik svalových skupin obsahuje její pozadí. Zřejmě velmi podobně na tom byla malá chlupatá štěkna - posledních pět sobotních kilometrů se vláčela vzadu za námi. Mimochodem - tatínek sršel humorem…že prý ať maminka vyhrne tričko, ať to všechno vidím a už sem víckrát nemusíme. No tak na to může rovnou zapomenout! Tenhle výlet se mi obzvlášť líbil a dala bych si ho ještě jednou - celý na jeho ramenou.

7. měsíc
(26+5 tt až 31+0 tt, tedy 11. 05. - 10. 06.)

11. 05. 2009 Cha chá, už jsem přišla, jak na ně. Dnes jsme zase jeli s tatínkem a maminkou na ultracosi, tentokrát k bílopláštnici (konečně asi tatínkovi došlo, že četnost maminčiných návštěv u bílopláštníka je víc než podezřelá). Už mě s tím přestávají bavit. Jezdí mi něčím po bejváčku, utlačují mě a dnes do mě dokonce bílopláštnice lehce šťouchala, že prý mám dát ty ručičky jinam. To jako nepochopila, co jim všem dávám najevo tím, že mám celou půlhodinu ruce před obličejem? Tentokrát to bylo ale nějaké jiné, lepší, prý 4D. Moc nevím, v čem že je to lepší, ale naši byli nadšení, no - můžete se podívat sami, dokonce mě mají i na videu
14. 05. 2009 Musím si postěžovat…maminka vůbec nejí jogurty a žádné mléčné výrobky. Tak jsem se toho musela chopit a zakročit. Postupně a systematicky jsem jí vyžírala všechen vápník, až jí vypadla ze zubu plomba. Dnes šla se smrtí v očích k paňzubařce a hle - cestou zpátky do práce si hned koupila jogurt! Že prý by ji další vrtací návštěva zabila…
17. 05. 2009 Protože naši rok co rok stárnou (co naplat, nejsou to mladíci jako já) a k mému velkému překvapení to ještě oslavují, vždycky z toho kápne nějaký dáreček. Od babičky s dědou a tety se strejdou z toho ovšem káplo i něco pro mě - nějaký ten hadřík (a že budu frajerka!) a cestovní postýlka…nooo, tak to si nechám líbit! Jen naši podotkli, že ještě nemají nic koupeného a že by mi měli začít připravovat a vybavovat pokojíček. Nechápu nač, vždyť já jsem se svým mobilním bejváčkem docela spokojená…
19. 05. 2009 Maminka si začíná stěžovat na „diskriminaci těhotných“. Zřejmě nějaký novodobý pojem nebo co… Strejda Láďa s ní odmítá jít na salsu (už se vrátil z měsíčního cestování po Číně, tak na ni aspoň neplivne žádného čínského bacila) - že prý ji nebude obíhat a ještě by si někdo mohl myslet, že jsem jeho. A v práci už byly taky cestou na oběd náznaky od jednoho strejdy z práce, že prý doufá, že ho s maminkou někdo nepotká, aby si nemysleli, že jsem jeho. No - že o mě bude takový zájem, to jsem nečekala, ale pánové, tatínka mám fakt jen jednoho!
21. 05. 2009 Včera jsme byly opět u bílopláštníka (tatínkovi se ty schůzky evidentně nepovedlo zastavit). Hned zkraje bylo mamince řečeno, že ta 2 kila, co přibrala za uplynulý měsíc, nejsou špatná, ale že by bylo lepší přibrat kilo, kilo a půl. Maminka se sice naoko vztekala, jak že to má dělat, že prý „ono samo“, ale přiznejme si…kdyby si odpustila ty koblížky po ránu…
24. 05. 2009 Tak už mi doma připravili postýlku, kočárek, spoustu hadříků (musím podotknout, že maminčin šatník sice praská ve švech, ale s počtem mých hadříků ji směle strčím do kapsy) a nějakou tu hračku. Tedy jestli se o mě budou starat a pečovat stejným způsobem i nadále…no, to si nechám líbit.
27. 05. 2009 Postupně zjišťuju, že je maminka malinko háklivá na mé 3+1 (i když poslední dobou se podezřele smrskává, skoro mám pocit, že se z něj stává spíš 2+kk). Včera byla v obchodě koupit si nějaký ten hadřík - asi mě chce dohnat - a teta prodavačka se s ní dala do řeči… Jestli jsem jejich první, jak jsem stará a tak…že prý to mamince hrozně sluší, vypadá optimisticky a pozitivně naladěná (no to ji měla vidět v prosinci!) a na to, jak už jsem velká, má prý malé bříško (lichotnice… patrně chtěla nějaké dýško). No jo, to bylo něco pro její ego! Aby ovšem nevyšla ze cviku a vrátila se zpět do reality, zhruba hodinu poté se od jednoho nejmenovaného strejdy dozvěděla, jak „se nám ale pěkně kulatíte, to vypadá, že přibíráte kilo za týden“. Ještě, že tu tihle strejdové jsou a nenechají ji na pochybách, jak že to s ní ve skutečnosti je.
30. 05. 2009 Maminka se naučila svádět všechno, co lze, na mě a těhotenství. Kupříkladu předevčírem se pustila do melounu a celá 4 kila spořádala během tří dnů. A samozřejmě za to nemůže nic jiného, než těhotenské chutě. No to se mi snad zdá! Protože jsem ale skromná, jako zadostiučinění mi stačí fakt, že pak v noci musela 5x vstávat a letět se zbavovat přebytečné melounové vody.
02. 06. 2009 Ti vtipní strejdové dávají mamince zabrat - dnes zrovna jeden strejda z práce upozornil tetu, co s nimi sedí v kanceláři, že by si měla ty granule, co jí přivezli včera pro psa (mají naši vůbec kolem sebe někoho normálního bez psa?), co nejdřív odvézt domů, nebo se do nich pustí maminka a tetě nezbude, než o granulích doma psovi jen vyprávět. No nenažraná, to teda maminka je, ale že by až tak moc?…
04. 06. 2009 Tak vážení, to by stačilo. Trefovat se svými žertíky do maminky, to mi nevadí, ale tohle?! Maminka se totiž dozvěděla, že vlastně vypadá pořád jako dřív - až na tu merunu, co má navíc. No pánové, jsem snad nějaká meruna???
08. 06. 2009 No jo, starý dobrý strejda Láďa nezklamal. Dnes se ptal maminky, jestli už se kutálí. No, a protože už konečně začíná být maminka vůči těmhle připomínkám odolná, prohlásila, že ne, neb je stále štíhlá jak proutek. To ale asi nečekala, že se jí strejda zeptá „Proutek? A co ta bobule v půlce kmene????“ :)

8. měsíc
(31+1 tt až 35+4 tt, tedy 11. 06. - 12. 07.)

11. 06. 2009 Hmmm, tatínek si začíná taky koledovat. Jak si tak prohlížel zblízka můj bejváček (musím říct, že se někde stala chyba - bejváček se pořád zvětšuje, ale zdá se mi, že je mi čím dál těsnější), viděl naprosto neškodnou a běžnou tmavou těhotenskou čáru, vedoucí od pupíku. A protože ví, jak se maminka pečlivě každý den maže a je trochu háklivá na řeči o striích, se škodolibým úsměvem jí řekl, že jí asi začíná praskat kůže na břiše. To jste měli vidět ten fofr, jak letěla k zrcadlu :)
15. 06. 2009 To je drzost! Mamka si opět stěžuje, že je nemocná a (pro změnu) to svádí na mě - že prý do sebe láduje tolik ovoce a zeleniny, co nikdy nespořádala, a že prý kdyby se v tom soutěžilo, vyhrála by první cenu - no a má tolik drzosti, že si stěžuje, že jí všechny ty vitamíny vyžeru já! Copak za to můžu, že mi chutná? Má toho jíst víc, když chce, aby zbylo i na ni!
17. 06. 2009 Sotva je jedno nebezpečí zažehnáno (můj kynologický start na dogtrekkingu), už na mě číhá další. Tentokrát ovšem v režii tatínka. Usmyslel si, že by bylo fajn vyrazit na vodu - mamka a já jako 2 v 1, tatínek, malá štěkna a velká černá. Koukám, že lásku ke psům ve mně chtějí vzbouzet na souši i na vodě. Co naplat - rodiče si člověk nevybírá.
19. 06. 2009 Dnes jsem si zase trénovala parakotoul na unikátní vstup na svět a ouha - uprostřed kotoulu jsem se zasekla a ne a ne se dostat zpátky!
22. 06. 2009 Opět návštěva bílopláštníka. Pořád jsem zaseklá hlavou dolů a ten poťouchlý chlapík z toho snad má radost! A maminka zrovna tak - no chápete to? Co je tak radostného na tom, že je jeden hlavou dolů?
26. 06. 2009 Tatínek mamince dopřává… koupil jí takové velké tiramisu - pravé z mascarpone - teda povím vám, to byla bašta. Tak si k němu maminka sedla a sežrala ho polovinu na posezení… Ale pozor - aby nedošlo k nějaké mýlce - ne, že by nezvládla i zbytek, takovej žabař není…ale bylo jí to trochu blbý, tak si to musela urvat od pusy.
29. 06. 2009 Tak ode dneška je se mnou maminka oficiálně doma. Že prý mateřská dovolená nebo co. A mluví o posledních šesti nedělích. No já nevím, vyvracet jim to nebudu, ale jestli si myslí, že už se chystám ven, jsou na velkém omylu, tohle JÁ tedy zatím v plánu rozhodně nemám!
02. 07. 2009 Maminka se poslední dobou víc a víc věnuje chlupaté čtyřnohé kouli, co s nimi bydlí doma. Pořád se s ní mazlí a povídá si s ní… A tatínek se na ně vždycky koukne a povídá - jó Nelinko, kdyby tys věděla, co tě čeká… No hele, ze mě tu tedy kynologa nikdo dělat nebude, to už jsem řekla několikrát! Takže v tomhle směru maminku odmítám suplovat.
05. 07. 2009 No to je tedy rodina…potřeštění kynologové, patrně i vodáci a ještě k tomu karbaníci! Celý víkend mastili s prababičkou jednu kanastu za druhou a v neděli se k nim ještě přidal strejda. No jak říkám… jeden nikdy neví, jakou rodinu vyfasuje.
07. 07. 2009 Maminku naprosto dostávají všichni ti, kteří jí doporučují, aby si ještě řádně odpočinula a naspala, co může - dokud může. Vždycky na to říká, že by moc ráda, ale že prý mají její noci jednotný charakter - převalování se z levého boku na pravý a zpátky a sotva prý zabere, musí zase vstávat, protože potřebuje na záchod. No jo - nelehký úděl matek…
10. 07. 2009 Protože jsem jistojistě inteligentní a akční po svých rodičích, už teď začínám přemýšlet nad svou budoucí kariérou. A když tuhle maminka běhala po zahrádce a zalívala kytky, vytrhávala plevel, otrhávala uschlé květy a dělala jiné záslužné činnosti, rozhodla jsem se - bude ze mě zahradnice. No, a protože si to chci nejdřív vyzkoušet, nelením a neztrácím čas a zkouším to už teď - maminku úspěšně okopávám (a mám to v plánu co nejdýl to půjde) jako záhonek :)

9. měsíc
(35+5 tt až 40+0 tt, tedy 13. 07. - 12. 08.)

13. 07. 2009 Jestli jsem byla doteď na vážkách ohledně normálnosti maminky, dnes už nejsem. No napadlo by normálního člověka jít na začátku devátého měsíce tancovat salsu? Musím se pochlubit, že jsem tam byla celou dobu hodná, zato po návratu domů, když si chtěla lehnout do postele a spát, jsem jí to vrátila i s úroky - myslím si, že po těch pár kopancích do žeber si pro příště takovéhle nesmysly rozmyslí…
14. 07. 2009 Opět další návštěva u bílopláštníka kvůli ultracosi. Tentokrát to přehnal, nevychovanec - ptal se maminky, jestli ji prý už netlačím, že jsem hodně nízko… a mě se jako nikdo nezeptá, jestli mě takhle náhodou maminka netlačí těmi všudypřítomnými žebry???
15. 07. 2009 Drtivá většina lidí mamince poslední dobou říká, jaké že má pěkné bříško, načež ona zpravidla odpovídá, že na podívání možná pěkné je, ovšem na nošení už tak pěkné není. No - jen ať si zvyká, přece nemůže být tak naivní, aby si myslela, že budu od začátku běhat po svých…
16. 07. 2009 Dnes procházela maminka okolo obouvajícího se tatínka a jak se kolem něj snažila protáhnout, drkla do něj zezadu mým bejváčkem. Musím naprášit, že se jí tatínek vysmál, když mu řekla „sakra, ty máš ale velkej zadek“. Podobně zareagoval ještě jednou, to když maminka konstatovala, že se doma nějak zvětšuje jídelní stůl - nevíte proč?
17. 07. 2009 Tedy mimina, pozor na ranní tělocvik! Jak jsem onehdy trénovala a pilovala parakotoul a zasekla se hlavou dolů, od té doby se ne a ne dostat zpátky! Už dřív jsem si všímala, že se mé kdysi luxusně velké apartmá smrskává do velikosti garsonky, ale až teď mi došlo, jak je situace vážná - jeden se tu už nemůže ani hnout!
18. 07. 2009 Ajajaj, co se to děje??? Uááááááááááá, kde to jsem? Jak jsem se to sem dostala? A kdo je tohle? Cože? Tatínek? Maminka? Hurá! Tak už konečně vím, jak vypadá mamka zvenku!
„A je to tady - 1 nestřežený okamžik, 8 měsíců čekání a na světě je 47cm a 2,6kg velký uzlíček jménem Lucka, který na rodiče poprvé zařval z plných plic ve 14:47.“

maminčiny váhové přírůstky týden po týdnu

týden
těhotenství
přírůstek
týden
přírůstek
celkem
týden
těhotenství
přírůstek
týden
přírůstek
celkem
1 +0,0 kg +0,0 kg 21 +0,3 kg +4,3 kg
2 +0,0 kg +0,0 kg 22 +0,5 kg +4,8 kg
3 +0,0 kg +0,0 kg 23 +0,4 kg +5,2 kg
4 +0,0 kg +0,0 kg 24 +0,5 kg +5,7 kg
5 +0,0 kg +0,0 kg 25 +0,9 kg +6,6 kg
6 +0,0 kg +0,0 kg 26 +0,6 kg +7,2 kg
7 +0,0 kg +0,0 kg 27 +1,0 kg +8,2 kg
8 +0,4 kg +0,4 kg 28 -0,4 kg +7,8 kg
9 +0,4 kg +0,8 kg 29 +0,6 kg +8,4 kg
10 -0,3 kg +0,5 kg 30 +0,3 kg +8,7 kg
11 +0,6 kg +1,1 kg 31 +0,7 kg +9,4 kg
12 -0,9 kg +0,2 kg 32 -0,5 kg +8,9 kg
13 +0,0 kg +0,2 kg 33 +0,7 kg +9,6 kg
14 +0,7 kg +0,9 kg 34 +0,2 kg +9,8 kg
15 +0,1 kg +1,0 kg 35 +1,2 kg +11,0 kg
16 +0,4 kg +1,4 kg 36 +0,0 kg +11,0 kg
17 +1,0 kg +2,4 kg 37 +0,0 kg +11,0 kg
18 +0,6 kg +3,0 kg 38
19 +0,3 kg +3,3 kg 39
20 +0,7 kg +4,0 kg 40