Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

mrňavčiny pokroky - šestý rok

61. měsíc (takže je mi 5 let)

Den: Poprvé v životě jsem strávila 4 dny a 3 noci bez našich, když mě odvezli k babičce do Hódyně. Překvapivě se mi vůbec nestýskalo a odjezd zpátky k našim jsem se snažila oddálit, co to šlo.
Noc: K večernímu čtení jsme přibraly nový rituál - mamka si ke každé z nás lehne a zazpívá jednu nebo dvě sloky písničky Ho Ho Watanay. Pohyb: Na kole umím nejen jezdit, ale zvládnu se bez pomoci rozjet, zatočit i zabrzdit - k tomu většinou používám nohy, jen sporadicky šlapky.

62. měsíc (takže je mi 5 let a 1 měsíc)

Nemoci: Na alergologii se ukázalo, že mám průdušky zúžené téměř o 20% a dostala jsem dlouhodobě (cca na půl roku až rok) kortikoidový inhalátor.
Pohyb: Abych se trochu rozpohybovala, začala jsem chodit na gymnastiku.
Hrátky: Do obou školek jsem nastoupila s víc jak čtrnáctidenním zpožděním a k mamčině velké úlevě nedělám ve státní školce žádné obstrukce s tím, že bych tam nechtěla chodit jako posledních několik měsíců před prázdninami.

63. měsíc (takže je mi 5 let a 2 měsíce)

Pusa: Začala se mi kývat jednička vlevo dole.
Nemoci: Paňdoktorka z alergologie potvrdila, že mám zúžené průdušky o bezmála 20% a nasadila mi kortikoidy ve spreji s tím, že je velká šance, že se buď úplně vyléčím, nebo budu po půl roce - roce nucena brát minimální dávky léků.

64. měsíc (takže je mi 5 a čtvrt roku)

Pusa: Za první vypadlý zub (levou dolní jedničku) mi Zoubková víla přinesla knížku plnou hádanek a od mamky jsem si vykoledovala novou přezdívku - Bezzubka. Pár dnů poté, co mě opustila levá dolní jednička, se mi začala kýval i pravá dolní jednička.
Pohyb: Poprvé v životě jsem se podívala k opravdovému moři.

65. měsíc (takže je mi 5 let a 4 měsíce)

Pusa: S taťkovou nepatrnou pomocí mě opustil další zub - dolní jednička vpravo.
Ruce: Konečně jsem se naučila vázat tkaničky u bot.

66. měsíc (takže je mi 5 let a 5 měsíců)

Pusa: Mamka při čištění zubů objevila vlevo nahoře třetí stoličku.
Jídlo: Těžce ujíždím na jogurtech a v posledních týdnech je jím prakticky pořád - ke snídani, ke svačině i k večeři (to mě občas mamka ukecá na pečivo s marmeládou nebo sýrem).
Noc: Poslední dobou jsme se s Terezkou naučily ponocovat a s přehledem kecáme v posteli do půl desáté, klidně až do deseti.

67. měsíc (takže je mi 5 a půl roku)

Jídlo: Stále se mě drží večeře v podobě jogurtů.
Pohyb: Zvesela lezu po zábradlí z vnější strany našeho točitého schodiště.
Slova: Zjistila jsem, že když něco provedu a jdu s řádně zkroušeným výrazem za mamkou a řeknu „Mamko, ty asi nebudeš mít radost.“ případně „Ty se na mě asi budeš zlobit.“, většinou mi je všechno okamžitě odpuštěno.

69. měsíc (takže je mi 5 let a 8 měsíců)

Jídlo: Večeře ve formě chleba nebo pečiva se sýrem nebo šunkou a zeleninou se mi zajedly natolik, že jsem sotva snědla půlku chleba. Protože jsem ale za posledního půl roku nepřibrala ani deko a vytáhla se o čtyři centimetry, bylo potřeba mě vykrmit, tak mamka změnila taktiku, začala nám podávat teplé večeře a já rázem zase začala jíst jako zjednaná.
Slova: Slovo Velikonoce mi vůbec nejde přes pusu a pořád říkám velinokoce.

70. měsíc (takže je mi 5 a třičtvrtě roku)

Nemoci: Květnové pyly mi na chvíli daly zabrat, dokonce jsem pár dní v noci kašlala.

71. měsíc (takže je mi 5 let a 10 měsíců)

Pohyb: Bez problémů a jakýchkoli pomůcek přeplavu nebo přesplývám celý bazén, potápím se a skáču šipky do vody z kraje bazénu.

72. měsíc (takže je mi 5 let a 11 měsíců)

Uši: Při cestování autem nám naši začali pouštět mluvené pohádky a rázem se z věčného hádání se a hulákání v autě stala oáza klidu.
Noc: Můj druhý pobyt bez mamky byl už šestidenní - opět u babičky v Hódyni a tentokrát i s Terezkou.