Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

mrňavčiny pokroky - sedmý rok

73. měsíc (takže je mi 6 let)

Hrátky: Mou oblíbenou činností se stalo utírání nádobí - mamčina smůla, že máme doma myčku. A pak taky honění a chytání slepic. Nutno říct, že z toho prvního má mamka podstatně větší radost. V bazénu už hravě zvládám šipky ze schodů a dokonce i kotouly pod vodou.
Nemoci: Už počtvrté jsem skončila v nemocnici na kapačkách s gastroenteritidou. Tentokrát měla podstatně lehčí průběh, až si nakonec mamka říkala, že bychom to asi byly bývaly ustály i doma.

74. měsíc (takže je mi 6 let a měsíc)

Pusa: Mamka opět zkouší odnaučit mě cucání palce, takže aktuálně chodím do postele s fuseklí na ruce.
Nemoci: Aby mamka nevyšla ze cviku, pro změnu se mi objevil u pusy ekzém. A aby nevyšla ze cviku nová paní učitelka ve školce, při obědě jsem jí málem přivodila infarkt. Začala jsem si totiž stěžovat, že nemůžu dýchat, a že jsem určitě spolkla vosu, takže se paní učitelka lekla, že přichází astmatický záchvat. Rozluštění bylo dost prozaické - těsně před obědem jsem snědla mátový Tic Tac, který mě vždycky děsně pálí v puse.

75. měsíc (takže je mi 6 let a 2 měsíce)

Pusa: Konečně jsem se zbavila kývající se horní jedničky a zničeho nic jsem začala číst.
Hrátky: Celkem aktivně se začínám zapojovat do pomoci mamce, hlavně v kuchyni.

76. měsíc (takže je mi 6 a čtvrt roku)

Hrátky: Letos už jsem se mořských vln nebála, čímž vznikl problém našim, protože mě nebylo možné dostat z moře.

77. měsíc (takže je mi 6 let a 4 měsíce)

Pusa: Protože se pořád nemůžu odnaučit cucat si palec, přistoupila jsem na to, že i večer mamka nasadí na ruce ponožky a převáže je, abych si palec do pusy prostě neměla možnost strčit.
Noc: Z ničehonic jsme s Terezkou začaly večer blbnout a místo běžného usínání maximálně o půl deváté kecáme v posteli do půl desáté, občas i dýl. Pochopitelně to má dost neblahý vliv na ranní vstávání.

78. měsíc (takže je mi 6 let a 5 měsíců)

Nemoci: Zdá se, že má kinetóza se podstatně zklidnila, v autě je mi zpravidla jen tehdy, když jedeme po snídani v podobě jogurtu, mléka nebo něčeho mléčného. Jen zřídkakdy se mi dělá špatně za jiných okolností.
Pohyb: Za poslední dva měsíce jsem udělala velký pokrok v gymnastice - v provaze jsem už úplně na zemi a nemusím se držet, v placce už mám břicho taky na zemi, vysoké unožení zvládám s napnutými koleny (i když vydržím jen chvíli) a v rozštěpu budu na zemi zanedlouho taky.
Hrátky: Mou nejoblíbenější hrou se stal Labyrinth, který - kdyby to šlo - bych mohla hrát klidně celý den.

79. měsíc (takže je mi 6 a půl roku)

Noc: Po víc jak dvou měsících se zdá, že se mamce podařilo vrátit zpátky naše usínací rituály - před osmou v posteli, přečíst pohádku a během chvíle usnout, takže nejpozději v devět už jsme zase v limbu. Mamka ale tuší, že za tím stojí fakt, že v poslední době zase zanedbává zavazování mých rukou na spaní, takže usínám s palcem v puse.
Hrátky: Jednu slepici už jsem si vycvičila tak, že mě vítá jako pejsek a zobe mi zrní z ruky.

80. měsíc (takže je mi 6 let a 7 měsíců)

Oči: V Mateřídoušce jsem vyluštila svou první (a rovnou anglickou) osmisměrku a rázem jsem přišla hned po Labyrinthu na novou oblíbenou zábavu - luštění.
Noc: Po období, kdy jsem si skoro úplně přestala cucat palec - přes den, při večerním čtení ani při usínání jsem si ho necucala vůbec, jen občas v noci ze spaní, a to jen, když se mi sundala z ruky ponožka - došlo k recidivě a mamka mě občas musí napomínat už i při večerním čtení. Na druhou stranu jsem ale díky palci zase začala dřív usínat.
Nemoci: Kvůli nelepšící se chřipce, přetrvávajícím horečkám a obavám ze zápalu plic jsem po dvou letech vyfasovala na deset dní antibiotika Klacid.

81. měsíc (takže je mi 6 let a 8 měsíců)

Pusa: Tentokrát mě návštěva pana zubaře stála nejen dvojku dole vlevo, která se mi kývala a on mi ji vytrhnul, ale taky obnášela mou první plombu, kterou jsem zvládla za pomoci malé injekce.

82. měsíc (takže je mi 6 a třičtvrtě roku)

Pusa: Pořád slabikuju, ale už čtu celkem rychle, takže mamka prohlásila, že jestli to půjde tímhle tempem dál, budu prvňáčkům ve škole předčítat naprosto plynule. Vpravo dole mi po pár dnech kývání vypadla dvojka, takže vypadám jako králíček Azurit - dva nové zoubky a vedle nich z každé strany díra.