Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

Nela

Nela
Plemeno: sheltie
Chovatel: Věra Molcarová
Narozena: 02. 09. 2000
† 19. 09. 2015
Otec: Ch. Little Lord z Ďáblovy studánky
Matka: Free z Vesničky u hranic
Zbarvení: tricolor
Výška: 35 cm
Výstavy: výborná

V roce 2000 jsem si přivezla domů malou černou kuličku, nad kterou se rozplývalo celé sídliště. Nenašel se snad jediný člověk, který by si ji nezamiloval. Dokonce i taťka…můj taťka, který ještě pár hodin předtím, než jsem ji přivezla domů, zastával názor, že pes patří na zahradu a ne do bytu :)   Neluška si nás všechny omotala kolem drápku svou nekonfliktní a milující povahou, svou poslušností a vlezlostí. S naprostou samozřejmostí chodí k předem vytipované oběti, začne škrabkat tlapkou na nohu, a vydrží tak dlouho, dokud se onen nešťastník nesmiluje a nezačne ji drbat. V případě, že někdo usne v její blízkosti a z postele nebo gauče mu spadne jakákoli končetina, olizuje a oňufává ji, dokud se majitel končetin neprobudí a nezačne si s ní hrát. Snad jen k cizím lidem vždycky měla a má vrozenou nedůvěru a vybírá si, kdo jí stojí za podrbání na její hlavince. Za zmínku zároveň stojí fakt, že se u nás potvrdilo rčení „jaký pán, takový pes“ - i Nelča je elegantní, milá a každého si získá na svou stranu. Snad jen ten čumák má o chlup delší ;)

Někde ale muselo dojít k menší chybě, protože Nela - přesto, že je to ovčácký pes - miluje aportování a ovce pro ni vždycky znamenaly totéž, co pro mě fyzika. O co menší je ovčák, o to větší a neúnavnější je to aportér. Bez ohledu na počasí a denní dobu plive při venčení balónky, šišky, klacíky a cokoliv kulatého pod nohy tak dlouho, dokud o to někdo nezakopne a nezačne tím vzteky házet.

Po čtyřech letech jsem se dočkala dvou vytoužených štěňátek po Nelče a zlatém dánském psovi. Zdání klame…ta dvě roztomilá zlatíčka, pro která se zamilovali jejich noví majitelé, jsou pravděpodobně mou největší pomstou. Uznávám…trochu se potatili, a aby toho nebylo málo, dost lumpáren okoukali od Jesse…