Chovatelská stanice BOHEMIA BAY - Beauty Bee Indyk (sheltie - šeltie - shetland sheepdog) a Mabel Černý trůn (dobrman - dobermann), fotogalerie, psí sporty, štěňata a mnoho dalšího.

Sára

Sára
Plemeno: dobrman
Chovatel: Ing. Vladimír Kopecký
Narozena: 23. 05. 2007
Otec: ICh. Urbano del Diamante Nero
Matka: Jilly Černý Trůn
Zbarvení: černá s pálením
Výška: -
Výstavy: v1, vítěz třídy mladých

Snad právě proto, že člověk míní a život mění, jsem díky novému vztahu začala s partnerem řešit otázku, jakého psa pořídit na zahrádku jako hlídače. Variant bylo hned několik a je asi jasné, že šeltie mi neprošla, ale shodli jsme se jen na dvou plemenech - leopardí louisiánský pes a dobrman. A přesto, že už od doby, kdy se narodil první vrh v Čechách a Evropě vůbec, je mou tajnou láskou právě leopard, asi to tak mělo být a díky velké shodě náhod nám nakonec doma běhá černá dobrmaní slečna. A musím dodat, že jsem za ni ráda, pořád je to malý velký andílek s ďáblem v těle a raráškama v očkách. Teprve čas ukáže, do jaké míry budu moct se Sárou pracovat tak, jak bych chtěla.

Tenhle malý čertík z krabičky nám dává docela zabrat - umí být mazlivou prdelkou, která se nám sáčkuje na klín při každé možné příležitosti, kleptomankou, která si do boudy odnese všechno, na co přijde, počínaje hračkami (a my se divili, kam všechny zmizely) přes štětce na barvu až po hrníček na čaj. Za pár minut se ale dokáže stát floristkou, která v době naší nepřítomnosti přesadí a zastřihne polovinu venkovních kytek, následně je provokatérkou, která si hru u Nelči vynucuje okusováním nohou a nenápadným trimováním chlupů (těžko jí vysvětlovat, že se šeltie netrimují, pokaždé ji načapáme s bílou dlouhou srstí, čouhající z tlaminky naší černé krátkosrsté slečny). A i když jsme si z ní dělali od malička srandu, že je víc strašpytel než hlídač a vrčí a štěká spíš ze strachu, zvuky, které už tehdy vydávala, budily patřičný respekt :)

No, a protože se v rodině (zejména ze strany rodičů) začíná občas vyvíjet určitý nátlak a naznačují se nějaká přání, chtěli jsme jim (aspoň na chvíli) udělat radost a to, že máme Sáru, jsme jim oznámili ne úplně běžným způsobem ;)